دسته بندی موضوعی

بازیافت هوای فشار بالا در دستگاه بطرساز

شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به‌عنوان کارگزار تبادل فناوری یک شرکت متقاضی، در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه "بازیافت هوای فشار بالا در دستگاه بطرساز" با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله، تعامل و همکاری نماید.

فرصت ها:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
میزان سرمایه گذاری:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
تماس جهت اطلاعات بیشتر:
02188398563 - 02188398543
پست الکترونیک:
Proposal@boomerangtt.com
پیشینه موضوع :

در صنعت ماشین‌آلات پلاستیک، قالب‌گیری دمشی (بادی)، یك فناوری پیشرفته در تولید قطعات پلاستیکی توخالی است. در این قطعات، ضخامت دیواره ظرف در همه نقاط یكسان است و شكل خارجی اهمیت زیادی دارد. حدود 10 درصد از قطعات پلاستیكی به این روش تولید می‌شوند.

قالب‌گیری دمشی عموماً در سه نوع مختلف انجام می‌پذیرد:

  • قالب‌گیری دمشی تزریقی (Injection Blow Molding)
  • قالب‌گیری دمشی فشاری (Extrusion Blow Molding)
  • قالب‌گیری دمشی كششی (Stretch Blow Molding)

یكی از مهم‌ترین مزایای قالب‌گیری كششی-دمشی، توانایی كشش پیش‌فرم در هر دو جهت مقطعی و محوری است. كشش هم‌زمان ماده از دو جهت، باعث افزایش استحكام كششی، خواص سختی (Barrier Properties)، ضربه قطره‌ای (Drop Impact)، وضوح (Clarity) و حد بالای بارگذاری در ظرف می‌شود. با افزایش این خواص، معمولاً می‌توان بین 10 تا 15 درصد از وزن كلی قطعه تولید شده با این روش نسبت به روش‌های مشابه كاست.

قالب‌گیری دمشی كششی، به دو دسته متفاوت تقسیم می‌شود: یك مرحله‌ای و دو مرحله‌ای.

در روش یك مرحله‌ای، از اكسترودر برای تزریق پریزون به داخل یك قالب پیش‌فرم استفاده می‌شود. در آنجا پلاستیك به‌سرعت خنك شده و پیش‌فرم شكل داده می‌شود. بعدازآن، پیش‌فرم دوباره گرم و در قالب بطری قرار داده می‌شود. سپس پریزون نرم‌شده تا حدود دو برابر طول اولیه كشیده می‌شود. در مرحله بعد، درون پریزون كش‌آمده، هوا دمیده می‌شود تا به‌اندازه و فرم قالب بطری، منبسط شود. این روش در جایی كه نرخ تولید خیلی بالا نباشد، بسیار مناسب است، به‌عنوان‌مثال در كاربردهای خاص و قوطی‌های دهان گشاد.

شرح نیاز فناورانه :

شرکت مورد نظر به‌منظور تولید بطری پلاستیکی از دستگاه SFR rotary blowing systems ساخت کمپانی SIPA استفاده می‌نماید. این دستگاه از روش قالب‌گیری دمشی-كششی دو مرحله‌ای محصولات را تولید می‌کند که دارای 16 قالب است که هر یک دارای ظرفیت تولید حداکثر 2250 بطری بر ساعت می‌باشد. بیشینه اندازه بطری تولید شده با هر قالب 3 لیتر است. دستگاه مذکور از 6 بخش اصلی تشکیل شده است که عبارت‌اند از:

  • Preforms Loading
  • Preforms Handling
  • Thermal Conditioning
  • Preforms and Bottles Transfer
  • Stretch- Blowing
  • Bottles Ejection

دستگاه نصب‌شده در خط تولید این شرکت می­تواند برای تولید بطری با کاربردهای وسیعی ازجمله بطری آب، نوشابه و آب‌میوه استفاده گردد. جنس این بطری­ها می­تواند PET، OPP، PLA باشد و قابلیت­هایی همچون عدم نفوذپذیری گاز و رطوبت را به این بطری­ها ببخشد.

با توجه به اینکه در حین فرایند تولید از دمش هوای اولیه و ثانویه به‌ترتیب با فشار 10 و Bar 40 استفاده می‌شود و هوای دمیده شده پس از انجام فرآیند در محیط رها می‌شود و بازیافت نمی‌گردد شرکت مذکور قصد دارد تا با استفاده از ماژول‌های طراحی شده توسط شرکت‌های داخلی و نصب آن روی دستگاه SFR rotary blowing، هوای دمشی ثانویه (Bar 40) را بازیافت نماید و به چرخه فرایند تولید بازگرداند.

فازهای پروژه و یا برنامه اجرایی :


موارد مورد نیاز در پیشنهادات :

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت(روی لینک ارسال پاسخ در انتهای این صفحه کلیک کنید) یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند.

همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  02188398563 - 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

Poster ARS