دسته بندی موضوعی

مدیریت موجودی و کنترل دسترسی

شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به‌عنوان کارگزار تبادل فناوری یک شرکت متقاضی، در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه "مدیریت موجودی و کنترل دسترسی" با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله، تعامل و همکاری نماید.

فرصت ها:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
میزان سرمایه گذاری:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
تماس جهت اطلاعات بیشتر:
02188398563 - 02188398543
پست الکترونیک:
Proposal@boomerangtt.com
پیشینه موضوع :

کاربرد و پیشرفت‌های مهندسی کامپیوتر و الکترونیک، تسهیلات گوناگونی را در صنایع و حوزه‌های مختلف فراهم می­کند. این موضوع در صنعت هتل داری نیز صدق می‌کند، به‌گونه‌ای که امروزه هتل‌ها از فناوری‌های مختلف اتوماسیون ساختمان، امنیت و کنترل دسترسی افراد، مدیریت دارایی، اطلاع‌رسانی، سرگرمی و ... استفاده می­کنند.

انواع مختلفی از سیستم‌های کنترل تردد افراد یا مدیریت اموال در کاربردهای مختلف تجاری و صنعتی موجود می­باشند. بر طبق گزارش‌ها، در سال حدود 100 میلیون دلار به دلیل سرقت از هتل‌ها، هزینه می‌شود. به همین دلیل این سیستم‌ها با کاربرد هتلی برای مدیریت موجودی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مخاطرات ایمنی و امنیتی، احتمال سوءاستفاده‌های کارکنان هتل و نارضایتی میهمانان، از آسیب‌های عدم نظارت بر تردد افراد یا مدیریت اموال در هتل‌ها می­باشد.

روش قدیمی مدیریت اموال در هتل‌ها به‌صورت غیر خودکار بود و از برچسب‌های اموال استفاده می‌شد که حاوی داده‌های اندکی مانند شماره‌سریال بودند. استفاده از این برچسب‌ها، تنها امکان نظارت بر گم‌شدن (جابجا شدن) اشیا توسط نیروی انسانی را به صورتی زمان‌بر و غیر بهینه فراهم می­کند. به همین دلیل استفاده از بارکدها یا کدهای دوبعدی مانند QR-کد پیشنهاد گردید. در این حالت و به‌خصوص در صورت استفاده از بارکد خوان‌های پرتابل و سیستم‌های نرم‌افزاری یکپارچه با آن‌ها، امکان کنترل و اتوماسیون بیشتری وجود دارد. بعدها انواع کارت‌ها و تگ‌های RFID به وجود آمدند. تگ‌های RFID یکی از اولین روش‌هایی بودند که امکان اسکن چندین شی‌ء را فراهم می‌کنند (حتی درصورتی‌که دید مستقیم وجود نداشته باشد). فناوری‌های مورد استفاده در این تگ‌ها نسبت به برچسب‌های اموال سنتی و بارکدها ارتقا قابل‌توجهی محسوب می‌شدند.

امروزه از انواع کارت‌ها و تگ‌های RFID اکتیو یا پسیو برای مدیریت اشیا و کنترل دسترسی در کاربردهای مختلف استفاده می­شود. بااین‌وجود، فناوری‌های مبتنی بر زیگ­بی، فناوری BLE، کارت‌های هوشمند دارای ریزتراشه و سایر روش‌های اکتیو، برخی از ابزارهایی هستند که در این زمینه می‌توانند مورداستفاده قرار گیرند، هرچند همچنان استفاده از بارکدخوان­های پرتابل آنلاین یکی از روش‌های مدیریت اموال در هتل‌ها می‌باشد.

شرح نیاز فناورانه :

با توجه به رفت‌وآمدهای متعدد در هتل‌ها و آسیب‌های ناشی از آن، این نیاز احساس می‌گردد که باید ازیک‌طرف سازوکاری سازمان‌دهی شده برای کنترل دسترسی افراد در هتل­ فراهم گردد و از سوی دیگر ابزارهایی برای مدیریت و نظارت بر اموال وجود داشته باشد؛ به‌گونه‌ای که با سرعت بیشتر و به‌صورت خودکار یا نیمه‌خودکار بتوان وجود اموال در اتاق را کنترل کرد یا از خروج غیرمجاز اشیا از هتل مطلع شد.

فازهای پروژه و یا برنامه اجرایی :


کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت(روی لینک ارسال پاسخ در انتهای این صفحه کلیک کنید) یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند.

همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  02188398563 - 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

poster asset control