دسته بندی موضوعی

شبیه‌ساز اسکی

شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به‌عنوان کارگزار تبادل فناوری یک شرکت متقاضی، در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه "شبیه ساز اسکی" با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله، تعامل و همکاری نماید.

فرصت ها:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
میزان سرمایه گذاری:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
تماس جهت اطلاعات بیشتر:
02188398563 - 02188398543
پست الکترونیک:
Proposal@boomerangtt.com
پیشینه موضوع :

شبیه‌ساز اسکی، یکی از تجهیزات آموزشی اسکی‌بازان است که از قابلیت حمل‌ونقل برخوردار می‌باشد و می‌توانند در محیط‌های سرپوشیده مورد استفاده قرار گیرند. این تجهیزات امکان آموزش اسکی در تمامی فصول سال را دارا هستند و آموزش مقدماتی یا بهبود مهارت اسکی‌بازان حرفه‌ای را حتی در فصول تعطیلی پیست‌های اسکی فراهم می‌آورند. تعادل، کنترل و قدرت با تمرین در تجهیزات شبیه‌ساز اسکی آموخته می‌شود.

شبیه‌ساز اسکی با شیب بی‌پایان (Endless Slope) یک تردمیل شیب‌دار است که به اسکی‌بازان اجازه می‌دهد تا فرم خود را اصلاح و عضلاتشان را تقویت کنند. تمرین در این تردمیل، باعث می‌شود تا اسکی‌باز چرخش، فشار، حفظ تعادل و ... را همانند پیست اسکی تجربه کند.

با توجه به شرایط موجود در یک شرکت تفریحی و گردشگری، به دلیل عدم وجود برف کافی و نبود شرایط مناسب جهت ارائه خدمات اسکی، مدت‌زمان ارائه خدمات به مشتریان کاهش یافته است، لذا این شرکت در نظر دارد با طراحی و ساخت شبیه‌ساز اسکی، محدودیت در پذیرش متقاضیان اسکی را برطرف نماید.

 

در حال حاضر آموزش اسکی در فصول خاصی از سال و تنها در زمان بازگشایی پیست امکان‌پذیر می‌باشد و هیچ‌گونه سیستم شبیه‌سازی به‌منظور جایگزین اسکی مورداستفاده قرار نگرفته است. تکنولوژی این دستگاه‌ها هم‌اکنون در اختیار شرکت‌های خارجی است و نمونه داخلی این دستگاه‌ها وجود ندارد.


شرح نیاز فناورانه :

افزایش تمایل عموم مردم به ورزش‌های زمستانی از یک سو و نبود شرایط مناسب اسکی به دلیل کاهش میزان بارش برف از سوی دیگر استفاده از شبیه‌ساز اسکی را به‌عنوان سیستمی جهت آموزش و تمرین ضروری ساخته است. این دستگاه با قابلیت حمل و استفاده در محیط‌های سرپوشیده، امکان آموزش اسکی در سطح مقدماتی و بهبود مهارت اسکی‌بازان حرفه‌ای را در تمامی فصول سال فراهم می‌نماید.

 

این شرکت متقاضی به دلایل زیر تمایل به استفاده از فناوری‌های جدید در این حوزه را دارد:

  • کاهش شدید بارش برف، تأخیر در بازگشایی پیست اسکی و کاهش 50 درصدی میزان درآمد
  • کاهش مشتریان بالقوه به دلیل طولانی بودن مسافت تا پیست اسکی (حدود 7.5 کیلومتر)
  • محدودیت در پذیرش و عدم امکان ارائه خدمات به متقاضیان (ظرفیت روزانه 1000 نفر)
  • توسعه اماکن ورزشی و تفریحی متناسب با شرایط کوهستان

 

فازهای پروژه و یا برنامه اجرایی : 

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت (روی لینک ارسال پاسخ در انتهای این صفحه کلیک کنید) یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند.

همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  02188398563 - 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

01