دسته بندی موضوعی

سرویس تلویزیون تعاملی (IPTV)

شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به‌عنوان کارگزار تبادل فناوری یک شرکت متقاضی، در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه "سرویس تلویزیون تعاملی (IPTV)" با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله، تعامل و همکاری نماید.

فرصت ها:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
میزان سرمایه گذاری:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
تماس جهت اطلاعات بیشتر:
02188398563 - 02188398543
پست الکترونیک:
Proposal@boomerangtt.com
پیشینه موضوع

 

امروزه با رشد سریع تکنولوژی شاهد ایجاد تغییرات در صنایع مختلف می‌باشیم. یکی از دگرگونی‌ها در صنعت تأمین محتوا رخ داده است به‌طوری‌که انواع رسانه‌ها پا به عرصه گذاشته‌اند و مخاطبین ناچار هستند که از طرق مختلف با این رسانه‌ها ارتباط برقرار کنند و اطلاعات مورد نیاز یا مورد علاقه خود را تأمین نمایند. با افزایش منابع محتوا، قطعاً تأمین، دسته‌بندی و حذف زوائد محتوا در طیف خاصی از صنایع تبدیل به یک الزام شده است. مواردی از قبیل سن، ملیت، زبان، مذهب، علایق و قوانین حاکم می‌تواند در تأمین محتوای انتخابی مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به اینکه هتل‌ها محل رفت‌وآمد و اقامت میهمانانی از ملیت‌ها و اقوام مختلف می‌باشد، تأمین محتوای مناسب برای اوقات فراغت آن‌ها می‌تواند سهم قابل‌توجهی در کسب رضایت آنان از هتل محل اقامت خودشان داشته باشد. برای انواع محتواهای مورد نیاز در هتل‌ها می‌توان از کانال‌های تلویزیونی، کانال‌های رادیوئی، آرشیو فیلم و سریال، آرشیو موسیقی، روزنامه، تیتر اخبار خبرگزاری‌ها، وضعیت آب‌وهوا، وضعیت ارز و سهام و انبوهی از اطلاعات دیگر نام برد.

با توجه به اینکه در دنیای امروز حفظ اطلاعات کشورها از حساسیت بالائی برخوردار شده است، بنابراین داشتن راهکارهای نرم‌افزاری بومی می‌تواند بسیار مؤثر باشد. سازمان پدافند غیرعامل همواره بر این موضوع تأکید جدی دارد تا از آسیب‌های BackDoor های احتمالی این نرم‌افزار درامان باشیم. بدیهی است که حفظ اطلاعات میهمانان خارجی و ایرانی ساکن در هتل‌های کشور عزیزمان نیز می‌تواند از درجه اهمیت بالائی برخوردار باشد.

شرح نیاز فناورانه

هتل‌های با سطح کیفی بالا نیازمند بهره‌مندی از تکنولوژی نوین ارائه شده بر روی تلویزیون‌ها می‌باشند. آخرین راهکار و تکنولوژی ارائه شده در تلویزیون‌ها را IPTV یا تلویزیون تعاملی می‌گویند. این راهکارهای نرم‌افزاری در هتل‌هایی که امروزه ساخته می‌شوند، قابلیت پیاده‌سازی راحت‌تری دارند. با توجه به اینکه نرم‌افزارها سهم قابل‌توجهی از این امکانات را فراهم می‌آورند، داشتن زیرساخت شبکه کابل مسی مناسب یا فیبر نوری و تلویزیون‌های هوشمند هتلی اجتناب ناپذیرند.

در این هتل 310 عدد تلویزیون هوشمند هتلی سامسونگ (نصب شده در اتاق‌ها) و تعداد 5 عدد تلویزیون هوشمند غیر هتلی سامسونگ (جهت نمایشگرهای تبلیغی نصب شده در لابی و رستوران‌ها) موجود می‌باشد. همچنین تعداد تیونرهای مورد نظر برای LiveStreamer شامل 4 عدد تیونر دیجیتال DVB-T و تعداد 12 عدد تیونر دیجیتال DVB-S می‌باشد.

لازم به ذکر است که کلیه امکانات زیرساخت شامل بخش پسیو و اکتیو شبکه LAN کابلی و آنتن مرکزی (به صورت متصل و تنظیم شده) و همچنین دیش و آنتن هوائی به همراه کابل‌های RG-11 مورد نیاز تا محل نصب سرور (به صورت متصل و تنظیم شده) به عهده هتل می‌باشد.

در ضمن امکانات محتوایی، علاوه بر تلویزیون‌های فوق باید در تجهیزات همراه میهمان از قبیل لپ‌تاپ (با نسخه‌های مختلف از انواع سیستم‌عامل‌های Windows، Macintosh و Linux)، گوشی‌های هوشمند و تبلت (با نسخه‌های مختلف از انواع سیستم‌عامل‌های iOS و Android) قابل نمایش باشد.

امکانات مورد نیاز:

با توجه به حساسیت‌های موجود در هتل، امکانات نرم‌افزاری فوق الزاماً باید پاسخگوی دغدغه‌های سازمان پدافند غیرعامل باشد و همچنین دارای پشتیبانی 24 ساعته اینترنتی و تلفنی و گارانتی و ارتقای نرم‌افزار، رایگان یک‌ساله باشد.

شکل زیر می‌تواند به طور مناسب امکانات زیرساختی و امکانات مورد نیاز هتل جهت بهره‌مندی از تلویزیون تعاملی را شرح دهد:

فازهای اجرایی

حوزه های کلیدی موفقیت

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت(روی لینک ارسال پاسخ در انتهای این صفحه کلیک کنید) یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند.

همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  02188398563 - 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

IPTV