دسته بندی موضوعی

مانیتورینگ آنلاین فرآیندهای تولید

شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به‌عنوان کارگزار تبادل فناوری یک شرکت متقاضی، در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه" مانیتورینگ آنلاین فرآیندهای تولید" با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله تعامل و همکاری نماید.

فرصت ها:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
میزان سرمایه گذاری:
براساس پیشنهاد‌ها قابل‌مذاکره خواهد بود.
تماس جهت اطلاعات بیشتر:
02188398563 - 02188398543
پست الکترونیک:
Proposal@boomerangtt.com
پیشینه موضوع

 

همواره مصرف بهينه انرژی، نگهداری مناسب تجهيزات و حفظ محیط‌زیست از اهداف اصلی بهترين کارخانه سیمان‌های سيمان بوده است. همچنين در بازار رقابتی توليد سيمان، بهبود تکنولوژی امری حياتی در افزايش ميزان توليد و سطح درآمد محسوب می‌شود.

درحالی‌که با چالش‌های مهم جهانی‌شدن و افزایش حساسیت نسبت به مقررات زیست‌محیطی روبرو هستیم، اطمينان از استانداردهای کيفی و افزايش توليد با پرهیز از اتلاف انرژی، امری کلیدی است. عدم نصب و به‌کارگیری سيستم يکپارچه گزارش‌گيری نامحدود که دارای تکنولوژی ذخیره‌سازی با اشغال کمترين حجم Data Freezing در سازمان باشد، سبب شده تا به دنبال پیاده‌سازی يک سامانه Advanced Process (Operational) Historian باشیم. به‌طورکلی گزارش‌ها و آناليز خروجی کلينکر و کيفيت سيمان توليد شده برای مديريت توليد و بهره‌برداری از اهميت فراوانی برخوردار است. در حال حاضر اين اطلاعات محدود به آزمايشگاه بوده و ذخيره اتوماتيک اطلاعات دستگاه X-Ray و ارسال آنلاين آن جهت کارشناسان صورت نمی‌گیرد.

به‌منظور رفع نيازهای موجود، تاکنون بسته‌های نرم‌افزاری در بخش‌های انبار، مالی و فروش توسط شرکت‌هایی در داخل کشور مورد نصب و پیاده‌سازی قرار گرفته است.

همچنين نرم‌افزارهایی هم توسط شرکت‌هایی ارائه می‌شود که مورد استفاده واحد PM و تعميرات می‌باشد.

لازم به توضيح است اين نوع پروژه با تمرکز بر ارائه منافع تجاری و عملياتی زیر پیاده‌سازی شده است:

 • Yield Improvement/Productivity Optimization
 • Process Control Improvements
 • Product Genealogy/ Material Tracking
 • Quality Management/Knowledge Management
 • Downtime, Delay Reduction & De-bottlenecking
 • Energy Management
شرح نیاز فناورانه

 

در یک کارخانه تولید سیمان سیستم یکپارچه گزارش‌گیری نامحدودی وجود ندارد. در این سیستم وجود یک تکنولوژی ذخیره‌سازی با اشغال کمترين حجم Data Freezing بسیار حائز اهمیت است. نبود این سیستم موجب شده است تا این کارخانه تولید سیمان، نیاز به پیاده‌سازی یک سامانه Advanced Process (Operational) Historian را داشته باشد. همچنين بالاتر بردن سطح اطمينان اطلاعات که اکنون به‌صورت دستی تبادل مي‌گردد و نيز افزايش سرعت بازيابی اطلاعات و ارائه سریع‌تر گزارش‌های تحليلی مورد انتظار است. درواقع پياده‌سازی سيستم ذخیره‌سازی اطلاعات Data Historian، مشتمل بر يک برنامه نرم‌افزاری به‌منظور ثبت و فراخوانی داده‌های مربوط به فرایند تولید بر اساس زمان، مدنظر می‌باشد؛ بنابراین نیاز به پیاده‌سازی سيستم ثبت و گزارش‌گيری پيشرفته و نامحدود داده و مديريت اطلاعات در حوزه توليد و مصارف انرژی با الگوريتم Fast Retrieving و نيز تکنولوژی Data Freezing که به‌صورت ساعتی بروز رسانی شود، نیز در کارخانه کاملاً احساس می‌شود. سيستم يکپارچه مديريت داده مي‌بايست به‌صورت هوشمند و با دريافت اطلاعات سیستم‌های کنترل کيفيت و با ثبت و ذخیره‌سازی طولانی‌مدت ديتا جهت فراهم آوردن امکان تحليل و بررسی و مقايسه آن برای زمان نامحدود، مشکلات بسياری اعم از عدم تطابق کيفيت محصول را مرتفع نمايد.

 

 هدف از متمرکز نمودن و مطالعه گسترده اطلاعات کارخانه سیمان، دسترسی به مفاهيم تازه‌ای از استراتژی، بهبود فرايندها، مديريت منابع و افزايش قدرت تصمیم‌گیری در مواجه با چالش‌هاست.

فازهای اجرایی

حوزه های کلیدی موفقیت


 

 

موارد مورد نیاز در پیشنهادات

کلیه موارد زیر در طرح ارائه‌شده باید مشخص شوند:

 • تشریح کلیه مراحل فنی.
 • تشریح خروجی ­های حاصل از فرایند.
 • جدول زمان‌بندی و مراحل اجرای روش موردنظر.
 • هزینه­ های موردنیاز برای اجرای طرح.
 • توصیف تیم/ سازمان (رزومه علمی و اجرایی تیم یا فرد)
photo 2017 11 13 15 17 08